DORADZTWO
- Wdrożenie standardu zarządzania projektami, programami oraz zarządzania portfelem, adaptowanego każdorazowo do potrzeb konkretnej instytucji i jej zespołów.
- Budowa i wdrażanie strategii rozwoju
- Planowanie inwestycji, budowa uzasadnienia biznesowego i studiów wykonalności.
- Strategie angażowania interesariuszy i plany komunikacji
- Budowa przyszłych modeli operacyjnych dla programów rozwoju, inicjatyw technologicznych i inwestycji dla równoważnego rozwoju
- Budowa standardów zarządzania ryzykiem, rozwiazywania zagadnień i mechanizmów kontroli zarządczej.
- Szukanie środków wsparcia finansowego dla naszej działalności i działalności naszych klientów/partnerów.
PRAKTYCZNE SZKKOLENIA I WARSZTATY
- Wdrożenie standardu zarządzania projektami, programami oraz zarządzania portfelem.
- Warsztaty budowy i wdrażania strategii rozwoju
- Warsztaty planowania inwestycji, budowy uzasadnienia biznesowego i studiów wykonalności.
- Strategie angażowania interesariuszy i plany komunikacji
- Budowa przyszłych modeli operacyjnych dla programów rozwoju, inicjatyw technologicznych i inwestycji dla równoważnego rozwoju
- Budowa standardów zarządzania ryzykiem, rozwiazywania zagadnień i mechanizmów kontroli zarządczej.
MENTORING
Wsparcie kierowników projektów, dyrektorów programów i portfeli w bieżącej pracy oraz w doskonaleniu jej metod.
Angażowanie interesariuszy.
Zarządzanie zmianą indywidualną, organizacyjną, zespołową i stylu przywództwa.
EKSPERTYZY
Zarządzanie strategiczne i codziennymi biznesem, zarządzanie przedsięwzięciami, zarządzanie pozyskiwaniem środków na rozwój i inwestycje.
Wsparcie przy pozyskiwaniu środków na inwestycje i rozwój z różnych źródeł finansowania.
ZARZĄDZANIE
ROZWÓJ KOMPETENCJI
Wsparcie w planowaniu i realizowaniu rozwoju pracowników, kadry zarządzającej i zespołów pracujących w projektach i programach.
Agenda ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju
Fundacja identyfikuje się z agendą na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, i wszystkimi 17 celami przyjętymi przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ Rezolucją Zgromadzenia Ogólnego 25 września 2015 roku w Nowym Jorku.
Fundacja w szczególności chce rozwijać swoją działalność wspierając następujące 4 cele: cel 4 – edukacja, cel 8 – zrównoważony wzrost, cel 9 – stabilna infrastruktura i cel 17 – globalne partnerstwo.
Fundacja do końca 2024 roku opracuje swoją strategię wspierającą realizację wybranych przez siebie celów oraz nawiąże w tym celu odpowiednie związki partnerskie. Szczególnie dotyczy to zbudowania skuteczności w realizacji celu 17 ego.
Fundacja wybrała kilka celów i kilka zadań cząstkowych, co do których uważa, że są one zgodne z nasza misją i wizją i chce je realizować.
Cel 4: Zapewnić wszystkim edukację wysokiej jakości oraz promować uczenie się przez całe życie.
Wysokiej jakości edukacja stanowi podstawę dla polepszenia życia ludzi i zrównoważonego rozwoju.
Powszechny dostęp do edukacji poprawia jakość życia i umożliwia znalezienie innowacyjnych rozwiązań największych problemów współczesnego świata.
Przyczyny niskiej jakości edukacji to brak odpowiednio wyszkolonych nauczycieli i menedżerów.
W ramach celu 4 ego Fundacja chce koncentrować się na następujących zadaniach zamieszczonych dla tego celu w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.
4.1. Do 2030 roku pracować nad zwiększeniem liczby młodzieży i dorosłych, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, w tym techniczne i zawodowe, potrzebne przy uzyskaniu zatrudnienia, znalezieniu godziwej pracy i rozwoju przedsiębiorczości.
4.2. Działać w kierunku zapewnienia, że uczący się przyswoją wiedzę i nabędą umiejętności potrzebne do promowania zrównoważonego rozwoju, w tym między innymi przez edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego stylu życia, praw człowieka, równości płci, promowania kultury pokoju i niestosowania przemocy, globalnego obywatelstwa oraz docenienia różnorodności kulturowej i wkładu kultury w zrównoważony rozwój
Cel 8: Promować stabilny, zrównoważony i inkluzywny wzrost gospodarczy, pełne i produktywne zatrudnienie oraz godną pracę dla wszystkich ludzi.
Zrównoważony wzrost gospodarczy wymaga od społeczeństw kształtowania warunków umożliwiających ludziom podejmowanie pracy wysokiej jakości, która napędza gospodarkę bez uszczerbku dla środowiska. Należy stworzyć nowe możliwości pracy oraz zapewnić godziwe warunki jej wykonywania dla całej ludności w wieku produkcyjnym.
W ramach celu 8 ego Fundacja chce koncentrować się na następujących zadaniach zamieszczonych dla tego celu w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.
8.1. Wspierać osiąganie wyższego poziomu wydajności gospodarczej poprzez dywersyfikację, modernizację technologiczną i innowacje, a także poprzez skupienie się na sektorach o wysokiej wartości dodanej oraz o wysokim wskaźniku pracochłonności.
Cel 9: Budować stabilną infrastrukturę, promować zrównoważone uprzemysłowienie oraz wspierać innowacyjność.
W wielu krajach inwestowanie w infrastrukturę – transport, system irygacyjny, energię oraz technologie informacyjno-komunikacyjne – ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i wzmocnienia całych społeczeństw. Już od dawna wiemy, że wzrost produktywności i dochodów, poprawa opieki zdrowotnej i lepsza edukacja są zależne od inwestowania w infrastrukturę.
Konieczne są większe inwestycje w wysoko zaawansowane technologie, aby zwiększyć wydajność produkcji manufakturowej. Należy zwrócić uwagę na rozwój usług w zakresie telefonów komórkowych, które zwiększają kontakty międzyludzkie.
W ramach celu 9 ego Fundacja chce koncentrować się na następujących zadaniach zamieszczonych dla tego celu w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.
9.1. Do 2030 roku prowadzić działania na rzecz podwyższenia jakości infrastruktury i wprowadzać zasady zrównoważonego rozwoju przemysłu.
9.2. Do 2030 roku działać na rzecz wzmocnienia badań naukowych i podniesienia poziomu zarządzania.
9.3. Wspierać krajowy rozwój technologiczny, badania i innowacyjność.
Cel 17: Wzmocnić środki wdrażania i ożywić globalne partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Skuteczna realizacja Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju wymaga partnerskiej współpracy między rządami, sektorem prywatnym i społeczeństwem obywatelskim. Takie inkluzywne partnerstwa powinny być budowane w oparciu o zasady i wartości, wspólną wizję i wspólne cele, które stawiają człowieka i naszą planetę w centrum działań. Potrzebujemy takich partnerstw na szczeblu globalnym, regionalnym, krajowym i lokalnym.
Potrzeba pilnych działań, które zmobilizują, przekierują i odblokują biliony dolarów w sektorze prywatnym i pozwolą wykorzystać ich transformacyjną moc do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Inwestycje długoterminowe, w tym bezpośrednie inwestycje zagraniczne, są potrzebne w najważniejszych sektorach, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Należą do nich: sektor zrównoważonej energii, infrastruktura, transport, a także sektor technologii informacyjno-komunikacyjnych. Również rozwój sektora publicznego musi obrać jasny kierunek. System monitorowania, przeglądu i regulacji oraz konstruowanie bodźców stymulujących takie inwestycje muszą zostać przebudowane tak, aby przyciągnąć inwestycje i wzmocnić zrównoważony rozwój. Krajowe mechanizmy nadzoru, takie jak najwyższe izby i instytuty kontroli, a także funkcje kontrolne władzy ustawodawczej powinny zostać wzmocnione.
W ramach celu 17 ego Fundacja chce koncentrować się na następujących zadaniach zamieszczonych dla tego celu w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.
17.1. Wspierać współpracę trójstronną, współpracę regionalną i międzynarodową w zakresie dostępu do nauki, technologii i innowacji; rozwinąć dzielenie się wiedzą na wspólnie ustalonych warunkach, w tym poprzez wzmocnioną koordynację istniejących już mechanizmów.
17.2. Działać na rzecz zwiększenia międzynarodowego wsparcie na rzecz wdrażania efektywnej i ukierunkowanej budowy potencjału.
17.4. Uczestniczyć w procesach wzmacniania globalnego partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju, uzupełnione o partnerstwa wielostronne, które mobilizują i dzielą się wiedzą, kompetencjami, technologią i środkami finansowymi, by wspierać osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju.
17.5. Zachęcać do tworzenia i promowania efektywnego partnerstwa publiczno – prywatnego i z udziałem społeczeństwa obywatelskiego.
17.6. Do 2030 roku zwiększyć wsparcie na rzecz budowy potencjału w państwach rozwijających się i położonych na małych wyspach by znacząco zwiększyć dostęp do aktualnych, rzetelnych danych dobrej jakości, uporządkowanych według dochodu, płci, wieku, rasy, pochodzenia etnicznego, statusu migracyjnego, niepełnosprawności, położenia geograficznego i innych charakterystyk dostosowanych do kontekstu narodowego.