Piotr Kotelnicki
Prezes Zarządu
Piotr Kotelnicki
- Urodzony w Warszawie w 1949 roku. 2 synów, 5 - cioro wnuków.
- Absolwent SGPiS – Wydziałów Handlu Zagranicznego i Ekonomiczno-Społecznego.
- Studia pomagisterskie w zakresie integracji europejskiej w Europa Institute na Uniwersytecie w Amsterdamie.
- Doktorat z Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Podoktorskie stypendium Fulbright-Hays w School of Business Administration na Uniwersytecie Michigan.
- Visiting Professor prowadzący 2 semestralny kurs ze strategii na MBA w School of Business Administration, University of Michigan.
- Stypendysta Salzburg Seminar.
- Wiceprezes pierwszej kadencji Polish Business and Industry Advisory Committee to the OECD.
- Członek Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej – Forum.
- Organizator i prezes Międzynarodowej Szkoły Handlu w Ryni.
- Dyrektor Management Resource Centre – ICL Poland.
- Członek Rady Naukowej Giełdy Papierów wartościowych w Warszawie. Członek wielu rad nadzorczych.
- Dyrektor Centrum Doskonałości Devoteam Group w Polsce. Obecnie prezes zarządu, dyrektor generalny w CRM S.A.
- Akredytowany trener w zakresie Zarządzania Programami (MSP) oraz Zarządzania Portfelowego MoP®, Practitioner P3O®.
- Tłumacz wiodący pierwszego w Polsce wydania MSP®.
- Od 20 lat współpracuje na rynku europejskim z autorami wiodącymi PRINCE2®, MSP® i MoP®.
- Konsultant z zarządzania programami i portfelami, zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą, zarządzania korzyściami i operacyjnego.
- Biegły i ekspert NIK w różnych projektach kontroli z zakresu zarządzania.
- Wykładowca KPRM.
- Konsultant w wielu instytucjach administracji centralnej. Expert w zakresie cyber bezpieczeństwa i cyber odporności w części menedżerskiej.
- Zainteresowania: snorkling, narciarstwo alpejskie, tenis stołowy, wspinaczka turystyczna, podróże, astronomia, fizyka, muzyka, „zbieractwo” – muszle, kamienie naturalne.
Piotr Smólski
Wiceprezes Zarządu
Piotr Smólski
Życiorys
Założyciel i wieloletni prezes wprowadzonej na giełdę spółki Ster-Projekt S.A. (obecnie Asseco Poland S.A.) która w 2004 roku stała się jednym z trzech największych integratorów IT na Polskim rynku IT z rocznymi przychodami na poziomie 360 Mln PLN. W latach 1992-98 pełnił funkcję prezesa Hewlett-Packard Polska – która pod jego zarządem stała się największą pod względem obrotów firmą informatyczną na polskim rynku. Od roku 2004 występuje w roli Anioła Biznesu i Mentora dla polskich startup-ów technologicznych. Jako inwestor prywatny dokonał inwestycji kapitałowych środków własnych w ponad 15 micro, małych i średnich spółkach za łączną kwotę ponad: 35 mln PLN.
Wykształcenie
- Mg. inż. elektronik informatyk
- Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Elektroniki specjalizacja Informatyka
- Absolwent INSEAD Executive Program for Managers
Inwestycje
- Hadrone Sp. z o.o. http://hadrone.com/ (innowacyjny start-up ICT) – jeden z pierwszych inwestorów oraz członek rady nadzorczej. Inwestycja w trakcie realizacji. Pozyskanie dla spółki 800 tys PLN dofinansowania w ramach działania POIG 8.1. Łączna wartość dotychczasowych inwestycji ze środków własnych ponad 700 tys. PLN.
- Ster-Projekt S.A. (obecnie Asseco Poland) – (branża ITC) - współzałożyciel i pierwszy inwestor. Wyjście w 2005 r. poprzez doprowadzenie do fuzji z Asseco Poland - będącej obecnie największą spółką IT w Polsce. Ponad 20 krotny zwrot z inwestycji. Liquidyty event – transakcje wyjścia całkowitego - z inwestycji w zamian za gotówkę.
- Halcash Central Eastern Europe sp. z o.o. – (innowacyjny start-up finansowy) - współzałożyciel i pierwszy inwestor. Pozyskał dla spółki ponad 18 Mln PLN dofinansowania w ramach programu POIG 4.4 „Nowe Inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.. Wyjście w 2014 roku poprzez sprzedaż udziałów inwestorowi strategicznemu (ponad trzykrotny zwrot z inwestycji) Liquidity event - transakcje wyjścia częściowego - z inwestycji w zamian za gotówkę (sprzedaż udziałów do inwestorów prywatnych)
- KGPN Sp. z o.o. http://www.kgpn.pl/ (branża windykacyjna) – jeden z pierwszych inwestorów i współzałożycieli i pełnił funkcje prezesa. Inwestycja w trakcie realizacji. Pozyskał dla spółki ponad 800 tyś. PLN dofinansowania w ramach działania POIG 8.1. Wartość inwestycji ze środków własnych ponad 500 tys. PLN.
- Sound Object Technologies S.A. www.soundobject.com (innowacyjny start-up technologiczny z branży audio/ICT) – jeden z pierwszych inwestorów, mentor, obecnie również prezes zarządu.. Inwestycja w trakcie realizacji. Pozyskanie dla spółki inwestora strategicznego Venture Capital na kwotę 4.1 Mln Pln. Liquidity event – transakcje podwyższenia kapitału powiązane z wkładem gotówkowym inwestorów
- Flopsar Solutions Sp. z o.o. www.flopsarsolutions.com (branża ICT) – współzałożyciel i jeden z pierwszych inwestorów. Inwestycja w trakcie realizacji. Wartość inwestycji 50 tys. PLN.
- Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. https://www.pbkm.pl/ (branża medyczna) – jeden z pierwszych inwestorów prywatnych oraz członek rady nadzorczej. Wartość inwestycji ze środków prywatnych ponad 2 Mln PLN. Wyjście z inwestycji w 2012 poprzez zbycie udziałów do funduszu Venture Capital (Enterprise Investors). 3 krotny zwrot z inwestycji. Liquidity event – transakcje wyjścia całkowitego - z inwestycji w zamian za gotówkę
- Centrum Rozwiązań Menadżerskich S.A. www.crm.pl (branża szkoleniowa) – jeden z pierwszych inwestorów. Wartość inwestycji ze środków własnych ponad 2 Mln PLN. Wyjście z inwestycji w 2010 roku poprzez sprzedaż udziałów Inwestorowi Branżowemu Devoteam. 1.5 krotny zwrot z inwestycji. Liquidity event – transakcje wyjścia całkowitego - z inwestycji w zamian za gotówkę. Ponowna inwestycja w spółkę w 2015r.
- Valway Sp. z o.o. (Consulting IT) – inwestycja w trakcie realizacji. Wartośc inwestycji ponad 250 tys PLN.
Doświadczenie zawodowe
- IGS Investment – zarządzający funduszem Bridge Alfa w ramach projektu z NCBIR. Celem funduszu jest inwestowanie w technologicznie innowacyjne start-upy o zwiększonym poziomie ryzyka.
- Hewlett-Packard – Prezes zarządu. Członek międzynarodowego Komitetu Inwestycyjnego zajmującego się pozyskiwaniem innowacyjnych technologii od partnerów. Komitet doprowadził m.in. przejęcia przez HP firmy VeriFone.
- Ster-Projekt - prezes zarządu, Kierownik Projektu badawczo-rozwojowego dla Instytutu Uzbrojenia w Zielonce dotyczącego opracowania i badania nad wykorzystaniem struktur wieloprocesorowych do śledzenia obiektów lotniczych.
- Halcash CEE – Członek zarządu odpowiedzialny za komercjalizację projektu badawczo-rozwojowego dotyczącego innowacyjnego systemu do transferu i pobierania pieniędzy z bankomatów bez użycia karty płatniczej.
- Hadrone – Członek zarządu odpowiedzialny za komercjalizację projektu badawczo-rozwojowego dofinansowanego w ramach działania 8.1
- Sound Object Technologies –prezes zarządu Anioł Biznesu i Mentor odpowiedzialny za pozyskanie inwestorskie projektu badawczo-rozwojowego i wsparcie w jego późniejszej komercjalizacji (ocena rynku itp.)
Mateusz Juchniewicz
Przewodniczący Rady Fundacji
Mateusz Juchniewicz
- Profesor SGH, kierownik Katedry Zarządzania Projektami SGH. Absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing SGH.
- Kierownik i wykładowca Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami, innych studiów podyplomowych, MBA oraz doktoranckich. Ponad 7000 godzin doświadczenia.
- Kierownik i uczestnik projektów naukowo-badawczych, doradczych (m. in. budowanie dojrzałości projektowej organizacji) wdrożeniowych (m. in. wdrażanie metodyk, biur zarządzania projektami, usprawnianie procesów biznesowych) i szkoleniowych.
- Współpracuje zarówno z sektorem publicznym (m. in. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Najwyższa Izba Kontroli, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Zdrowia, Agencja Badań Medycznych, inne jednostki sektora finansów publicznych) jak i prywatnym (głównie firmy z sektora energetycznego, zbrojeniowego, transportowego, B+R, budownictwa).
- Specjalizuje się w zagadnieniu dojrzałości projektowej, zarządzaniu ryzykiem w projektach oraz projektach w środowisku wielokulturowym. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny zarządzania, w tym pierwszej w Polsce monografii poświęconej dojrzałości projektowej organizacji. Certyfikowany kierownik projektu w zakresie zarządzania projektami (PRINCE2, Professional Scrum Master i AgilePM), portfelami (MoP) i ryzykiem (M_o_R). Członek PMI i IPMA.
Paweł Wyrozębski
Wiceprzewodniczący Rady Fundacji
Paweł Wyrozębski
Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przewodniczący Rady Programowej na kierunku Zarządzanie projektami w SGH. Współorganizator i wieloletni wykładowca Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami SGH oraz Podyplomowych Studiów Oceny i Audytu Projektów. Wykładowca programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia oraz Master of Business Administration Executive (MBA Executive) Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.
Certyfikowany specjalista w zakresie zarządzania projektami (PRINCE2®, AgilePM®, Scrum PSM), ryzykiem (M_o_R®), portfelami (MoP®) i programami projektów (MSP®) oraz facylitacji (Metodyka Process Iceberg®).
Od przeszło 20 lat kierownik, współorganizator i konsultant projektów doradczych, szkoleniowych i naukowo-badawczych. Kierownik projektu „Kierunek na Zarządzanie Projektami!”, zwycięzcy konkursu Polish Project Excellence Award w kategorii „Nowe technologie, nauka i innowacje” organizowanego przez International Project Management Association w 2022 roku.
W toku swojej kariery zawodowej współpracował w zakresie zarządzania projektami z organizacjami takimi jak: Ministerstwo Zdrowia RP, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Rządowe Biuro Monitorowania Projektów (KPRM), Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Najwyższa Izba Kontroli, Instytut Pamięci Narodowej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, PGE Bełchatów, KGHM Polska Miedź S.A., Urząd Miasta w Olsztynie, Ten Step Sp. z o.o. i inne.
Specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania projektami, w szczególności metodyk i standardów zarządzania projektami (PRINCE2, PMI, Agile), strategicznego zarządzania projektami i funkcjonowania biur zarządzania projektami (PMO), zagadnień planowania i kontroli przebiegu projektów, informatycznego wsparcia i narzędzi dla zarządzania projektami, zagadnień organizacji projektowej i innych.
Członek stowarzyszeń fachowych (PMI, IPMA) i propagator idei zarządzania projektami także poza środowiskiem akademickim (m.in. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy i Akademia Młodego Ekonomisty).